Geometria 3D

W auto serwisie Readycar dysponujemy najnowocześniejszymi urządzeniami do pomiaru geometrii w technologii 3D. Dzięki innowacyjnym, precyzyjnym kamerom, w jakie wyposażone są nasze urządzenia pomiarowe, zapewniamy wyjątkowo szybkie i dokładne badania geometrii kół samochodów osobowych i dostawczych.

Oferujemy Państwu:

- pomiar i ustawienie zbieżności kół,
- pomiar i ustawienie kąta pochylenia koła,
- pomiar i ustawienie kąta wyprzedzenia i pochylenia sworznia zwrotnicy,

- pomiar przekątnych zawieszenia,
- pomiar rozstawu kół i rozstawu osi,
- pomiar nierównoległości osi,
- pomiar krzywej zbieżności,
- pomiar trapezu Ackermana,
- pomiar promienia zataczania,
- pomiar średnic tocznych kół.

Co więcej, pracujemy na najlepszym sprzęcie marki Hofmann, który umożliwia naszym pracownikom wykonanie szczegółowych badań układu jezdnego pojazdu, w tym cyfrowego pomiaru wysokości zawieszenia, a także wymagającym Inklinometru pomiaru kąta wychylenia zawieszenia w Mercedesie.

Po wykonaniu ustawień otrzymają Państwo wydruk przedstawiający parametry zmierzone przed i po przeprowadzeniu regulacji.

Nieprawidłowe ustawienia mogą powodować na przykład: przyspieszone i nierównomierne zużywanie się opon, niepewne prowadzenie na zakrętach lub znoszenie na prostej.

Pomiar w technologii 3D umożliwia sprawdzenie wszystkich kątów i wymiarów pojazdu, dzięki czemu można precyzyjnie sprawdzić jego stan oraz na przykład historię przeprowadzonych napraw blacharskich w pojeździe. Jest to bardzo przydatne podczas zakupu samochodu oraz do oceny jakości wykonanych napraw.

Geometrię należy sprawdzić:

- co najmniej raz w roku z uwagi na naturalne zużywanie się elementów zawieszenia,
- po wykonanych pracach mechanicznych, np.: wymiana tulei wahacza, półosi, sprężyny lub amortyzatora,
- po wypadku, stłuczce, gdy auto podczas jazdy „ściąga” w jedną stronę,
- gdy zużycie którejkolwiek z opon jest większe niż pozostałych lub zużycie opon jest nierównomierne,
- gdy skręcanie w jedną stronę wymaga większego wysiłku niż w drugą lub podczas skrętu w jedną stronę słychać pisk opon.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących usług oferowanych przez auto serwis Readycar zachęcamy do kontaktowania się z nami telefonicznie lub drogą mailową.
© 2020 READYCAR S.C.